Program antynikotynowy "Nie pal przy mnie, proszę".

Utworzono dnia 29.03.2017

W naszej szkole realizowany jest ogólnopolski program antynikotynowy „Nie pal przy mnie, proszę” który adresowany jest do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców. Jest to jedno z wielu działań realizowanych w ramach PROGRAMU PROFILAKTYKI naszej placówki.

Celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

W realizacji programu wzięły udział:

• Klasa I a - pani Grażyny Chojnackiej
  • Klasa III b -pani Bożeny Jankowicz

KLUB WIEWIÓRKI:

• Klasa II b - pani Marzeny Bolęby i klasa II d pani Renaty Czerwińskiej.

Cele programu:

• Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.
  • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
  • Uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia.
  • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego z biernym paleniem.
  • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.​

Na zajęciach edukacyjnych uczniowie poznali główną bohaterkę programu „Nie pal przy mnie proszę” wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im w zajęciach. Uczniowie układali obrazki z elementów, rozwiązywali krzyżówki, opowiadali historyjki obrazkowe, kolorowali szablony wiewiórki. Również dzieci z KLUBU WIEWIÓRKI pod hasłem " Zdrowe kanapeczki robią Wiewióreczki" przygotowały pyszne kanapki z samych witaminek. Nie obyło się również bez dyskusji na temat, w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Na zakończenie programu dzieci przygotowały prace plastyczne, które zostały umieszczone na tablicy w głównym holu szkoły.

Koordynatorzy programu :

Pani mgr Renata Czerwińska

Pani mgr Alicja Libera

Nie pal przy mnie proszę

Utworzono dnia 13.06.2017, 13:45