Dzień Kota w bibliotece

Utworzono dnia 08.03.2017

17 lutego uczennice z klasy IV b (Julka Kwiecińska, Wiktoria Wycisk , Natalia  Herszfeld i Wiktoria Dujka) zaprosiły na spotkanie w bibliotece uczniów z klasy I a, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Kota.

Święto obchodzone w Polsce od 2006 roku ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka,

uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. Zachęca do niesienia pomocy wolno żyjącym, bezdomnym zwierzętom.

Kot jest wdzięcznym bohaterem wielu utworów literackich.

„Pierwszaki” obejrzały wystawę książek o „kociej” tematyce : baśnie, wiersze, opowiadania , encyklopedie oraz poradniki , jak opiekować się naszymi pupilami. Największe zainteresowanie wzbudziła książka  pt. „Instrukcja obsługi kota”

Radość sprawiło dzieciom pomalowanie twarzy w kocie pyszczki.

Starsze koleżanki przedstawiły maluchom całą kocią rodzinę dziko żyjącą oraz zapoznały z ciekawostkami z życia kotów.

Przy dźwiękach piosenki „Kot” wykonywały kocie wygibasy

Następnie uczniowie kl. I w skupieniu wysłuchały wierszy oraz „Baśni o kocie w butach”.

Na pożegnanie otrzymały malowanki-laurki.

Dzień Kota w bibliotece

Utworzono dnia 08.03.2017, 09:34

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 198986