Fantastyczne wycieczki

Utworzono dnia 01.06.2018

Dnia 21 maja 2018 r. 42 osoby z klas 4 a, b i c wraz z wychowawcami: Panią Zuzanną Kędziorą, Panem Jarosławem Cyrnkiem i Panią Izabelą Gajewską, fantastycznie spędziły czas podczas wycieczki do Sandomierza. Pani przewodnik oprowadziła nas po urokliwym rynku, opowiadając ciekawe historie. Pierwszym punktem programu było przejście Podziemną Trasą Turystyczną. Mieliśmy okazję spacerować chłodnymi korytarzami dawnych piwnic. Następnie w Zbrojowni czekał na nas rycerz Łukasz, który w bardzo żywiołowy sposób przedstawił historię rycerstwa na ziemi sandomierskiej. W zbrojowni, każdy mógł poczuć się księżniczką lub rycerzem, ponieważ do dyspozycji było mnóstwo dawnych strojów oraz hełmów, mieczy i narzędzi tortur. W dalszej części wycieczki odbyliśmy spacer przez Ucho Igielne do Wąwozu Królowej Jadwigi, który zachwycił wszystkich spokojem, pięknem przyrody i cudowną ciszą. Stamtąd dotarliśmy na statek „Syrenka”, którym pływaliśmy po Wiśle. Pan Kapitan przybił wszystkim uczestnikom pamiątkową pieczątkę- kotwicę. W drodze powrotnej, po tylu niezapomnianych wrażeniach obowiązkowo odwiedziliśmy pewną znaną i lubianą restaurację J . Dzieci spisały się fantastycznie, a czas wspólnie spędzony był bardzo wartościowy.

Kolejną okazję do wspólnej zabawy i integracji między klasowej mieliśmy 29 maja, kiedy wybraliśmy się na wspólne ognisko. W „Stadninie pod Dębem” poza ogniskiem czekało na nas wiele atrakcji, m.in. trampolina, piłka nożna oraz plac zabaw. Mimo upału piekliśmy kiełbaski w ognisku, choć nie było to łatwe zadanie. Znaleźliśmy także czas na wspólne zabawy np. klasowe przeciąganie liny, w którym bezkonkurencyjna okazała się klasa 4 a. Po skończonej zabawie wróciliśmy do szkoły.

Utworzono dnia 01.06.2018, 08:23

Wszystkich: 198598