Festryn ekologiczny

Utworzono dnia 04.05.2016

W dniu 16.10.2015r. członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego (uczniowie klasy I a i II b) pod opieką p. I. Stefańskiej i p. B. Jankowicz wzięli udział
w VII Festynie Ekologicznym zorganizowanym przez Wielki Piec.
Tegoroczny Festyn odbywał się pod hasłem „Jeż to przyjazny zwierz”.
W programie imprezy była pogadanka na temat życia jeży, ich znaczenia dla przyrody, a także prezentacja poszczególnych grup ze szkół i przedszkoli, spotkanie z leśniczym, słodki poczęstunek, konkursy oraz integracyjne ognisko na terenie Muzeum Przyrody i Techniki.

Uczniowie klasy I a pod kierunkiem p. I. Stefańskiej zaprezentowali własnoręcznie przygotowane prace plastyczne. Uczniowie klasy II b pod kierunkiem p. B. Jankowicz zaśpiewali jesienną piosenkę pt. „Wędrowała złocistym porankiem” oraz zaprezentowali układ choreograficzny do piosenki.
Nie zabrakło także zaangażowania rodziców. Rodzice pierwszaków wykonali drewniany domek dla jeża, a rodzice dzieci z klasy II b zadbali o kolorowe, zgodne z tematyką stroje.
Na zakończenie wszyscy uczniowie dostali nagrody, a szkoła otrzymała pamiątkowy album oraz sadzonki świerka i brzozy, które mają być zasadzone na placu szkolnym.

Festyn ekologiczny

Utworzono dnia 04.05.2016, 09:08