Finalista VIII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

Utworzono dnia 08.04.2021

Wojciech Capała, uczeń SP 13, został finalistą VIII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2020/2021.

W finale, uczestnicy rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki, słownictwa, geografii, polityki i historii Zjednoczonego Królestwa oraz Stanów Zjednoczonych. Pytania dotyczyły także osiągnięć słynnych Brytyjczyków i Amerykanów oraz lektury, którą była książka Malorie Blackman “Checkmate” .

Ulubione przedmioty szkolne Wojtka to język angielski, język polski i informatyka. Wojtek intetesuje się komputerami, grami planszowymi i grami komputerowymi. Lubi zwierzęta, opiekuje się 3 kotami i psem. Czas wolny spędza w domu przy komputerze, oglądając filmiki w języku angielskim.

Wszystkich: 198493