,,Iskierkę przyjaźni puszczam w krąg...’’

Utworzono dnia 23.02.2023

Uczniowie klasy 3c spotykają się na zajęciach tematycznych ,,W kręgu przyjaźni’’. Podczas spotkań dzieci podejmują  działalność plastyczną, muzyczną i ruchową. Rozwijają kreatywność, umiejętności interpersonalne i  komunikację. Wzmacniają wiarę we własne siły i możliwości.

Spotkania prowadzone są w oparciu o zainteresowania uczniów, których  aktywność  zainspirowana jest także aktualnymi wydarzeniami. Przykładem są zajęcia, które odbyły się w dn. 21.02.23 r. w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Podczas tego spotkania uczniowie uświadomili sobie wartość języka ojczystego dla wszystkich narodów. Wykonali plakat dotyczący zasad pisowni w języku polskim oraz w języku ukraińskim. Uczyli się słówek ukraińskich od koleżanki z Ukrainy, która uczy się w tej klasie. Prezentowali swoją umiejętność pięknego czytania i wypowiadania się na dany temat. Zwracali uwagę na znaczenie kultury w komunikacji.

Zajęcia w ,,Kręgu przyjaźni’’ są ciekawą formą rozwijania zainteresowań dzieci. Przyczyniają się do rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych, współdziałania w zespole i twórczej aktywności.

Zajęcia prowadzone są przez wychowawcę kl. 3c - Annę Jaśkiewicz.

Utworzono dnia 23.02.2023, 08:58

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 199069