Jedna ze stu

Utworzono dnia 21.04.2017

Szkoła Podstawowa nr 13 w Starachowicach jest jedną ze stu szkół i instytucji w Polsce, która odpowiedziała na apel polskiego misjonarza Jarosława Wiśniewskiego przebywającego w Papui-Nowej Gwinei, wysyłając paczkę z zabawkami zebranymi przez uczniów jesienią 2016 roku. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi ksiądz Jarosław odpisał i potwierdził otrzymanie paczki, jednocześnie prosząc o dalszą pomoc.

„27 lutego 2017 r.

Szanowna Dyrekcjo SP 13

Drodzy Nauczyciele i Dzieci!

Mam w Starachowicach przyjaciół i ponad 3 lata temu w adwencie w 2013 głosiłem kazania w dwu kościołach. Odwiedziłem pewne gimnazjum, liceum i Dom Kultury.

Ze Starachowic pochodzi wiele znanych osób, a wśród nich ks. Krzysztof Sokół, mój kolega misjonarz w Papui. Gra pięknie na gitarze. Świetnie jeździ na motocyklu i jest ode mnie młodszy o 15 lat.

Ja mam 54 i czasem jest mi trudno na misjach. Dzięki jednak dobroci ludzkiej trwam. Wasza ogromnych rozmiarów przesyłka dotarła na krótko przed odpustem parafialnym w mojej placówce, która ma za patrona św. Józefa.

Posyłam Wam kilka swoich wierszy z nadzieją, że sprawią Wam niespodziankę.

Zapraszam też do odwiedzin na FACEBOOK, na www.xjarek.net oraz na tweet @wisniewskijaros

Dzięki waszym odwiedzinom, ta akcja wsparcia może przetrwać, aby na następny rok dobrzy ludzie nie przestali wysyłać paczek na misje, a może któregoś dnia jakiś uczeń ze Starachowic, sam uda się na misję ?

TO BARDZO SZLACHETNE ZAJĘCIE !

Już dziś zapraszam – ks. Jarek Wiśniewski”

Z jego słów wynika, że potrzeby misji są ogromne. Papua-Nowa Gwinea, jest jednym z najbiedniejszych krajów świata, a tamtejsze władze nie dbają o wykształcenie społeczeństwa.

Relacje księdza Jarosława z pobytu na misji, można znaleźć na stronie www.xjarek.net

Trzynastka jest dumna z akcji zorganizowanej przez SU, na której z pewnością nie poprzestanie. Młodzież wraz z opiekunkami już planuje kolejną akcję pomocową dla Papuasów pod hasłem „Podziel się koszulką”.  Osoby zainteresowane włączeniem się w tę szlachetną inicjatywę prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły. Społeczność SP 13 jest uradowana myślą, że gdzieś „na drugim końcu świata” dzieci bawią się zabawkami podarowanymi przez Starachowiczan.

Jedna ze stu

Utworzono dnia 21.04.2017, 11:10