Magiczne "wędrówki" grup przedszkolnych

Utworzono dnia 06.06.2018

23 maja dzieci z grupy 0 a i 0 b wraz ze swoimi paniami Ewą Szeląg, Iwoną Jędrzejczyk i Agnieszką Wojtasik uczestniczyły w wycieczce do  bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitały nas  olbrzymie futrzane Krasnoludy -strażnicy ogrodu. Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku. Nasi przewodnicy - Krasnoludy poprowadzili nas alejką wzdłuż tysięcy pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni.  Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę, by poznać zamieszkałe tam ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe, włochate Mordole. Gdy wyjeżdżaliśmy z Kwiatowej Stacyjki, olbrzymia  różowa gąsienica  powitała nas przyjaznym uśmiechem. Wzdłuż bajecznej wioski obejrzeliśmy Bulwiakowy Ratusz, kościół i domy skrzatów. Wiele emocji wzbudziło Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi. Wędrując bajeczną krainą odwiedziliśmy: Rabankową Łąkę, Bulwiakową Osadę, Smocze Gniazdo i Wodny Świat, a na końcu – Mroczysko, strefę, w której trzeba było zmierzyć się z własnym strachem. W mrocznej, bagnistej krainie, pełnej jaszczur i jadowitych węży, Araga – władcę czarnej magii strzegło czterech strażników. Tylko najdzielniejsi mogli tam wejść, kto obawiał się o własne bezpieczeństwo, musiał zostać za bramą. Po wędrówce przez bajeczne krainy udaliśmy się na plac zabaw, gdzie czekały na nas trampoliny, dmuchane zamki, ogromne gąsienice, klocki i wiele innych atrakcji. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wycieczka do Magicznych Ogrodów okazała się  wspaniałą przygodą.

Utworzono dnia 06.06.2018, 08:45

Wszystkich: 198586