„OKO W OKO" z Panem Rafałem Cichockim

Utworzono dnia 30.03.2017

28 marca Samorząd Uczniowski SP13 we współpracy z biblioteką szkolną zorganizował spotkanie i przeprowadził wywiad z panem Rafałem Cichockim- nauczycielem języka angielskiego i wielkim pasjonatem biegów oraz biegów narciarskich. To właśnie pasja pana Rafała była tematem rozmowy i źródłem pytań zadawanych przez uczniów. Dowiedzieli się oni, że nauczyciel „Trzynastki” biegi na nartach trenuje już od 2000 roku, a bieganie od 6 lat. Biega głownie w imprezach krajowych, ale zdarzają się także wyjazdy zagraniczne – maraton w Monachium, zawody w Koszycach oraz w Pradze, co daje w  sumie  około 40 startów biegowych. Uczniowie pytali też o dietę, strój sportowy i treningi. Usłyszeli, że to wszystko jest ważne, ale tak naprawdę najważniejsze są chęci i wytrwałość, bo trenować można w każdych warunkach -nawet duży mróz nie stanowi przeszkody. Uczniowie dowiedzieli się też, ze sportowcy, z którymi pan Rafał startował w wielu różnych imprezach przestrzegają zasady fair play – pomagają sobie wzajemnie (zwłaszcza w chwilach kryzysu)i wspierają się. Nauczyciel zapytany o kontuzje odpowiedział, że pojawiają się problemy z kolanami, ścięgnem Achillesa i inne kontuzje, ale właściwe i regularne treningi ograniczają je. Biegacz podzielił się również swym bardzo pozytywnym doświadczeniem, związanym z wbiegnięciem na duży stadion np. Stadion Narodowy w Warszawie, czy Stadion Olimpijski w Monachium – „Pełen kibiców stadion. Wielki obiekt. To niesamowite wrażenie spojrzeć na stadion z murawy”.

Uczniowie byli pod dużym wrażeniem wyczynów i opowieści pana Rafała Cichockiego. Poznali swojego nauczyciela – bardzo skromnego na co dzień człowieka z zupełnie innej strony. Zostali przez niego zachęceni do aktywności sportowej, która niesie z sobą wiele korzyści. Wychowankowie SP13 mogli też zobaczyć liczne medale bohatera dnia – najlepszy dowód jego aktywności sportowej (wyeksponowane na wystawie czasowej w bibliotece szkolnej).

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze w zaciszu biblioteki i zaingurowało cykl spotkań „Oko w oko…”, na których uczniowie będą rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, w celu ich bliższego poznania i propagowania pozytywnych postaw i wartości.

"OKO W OKO"

Utworzono dnia 30.03.2017, 08:27

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 198719