„Polskie drogi do Niepodległości” -gra szkolna

Utworzono dnia 13.11.2018

Dnia 8 listopada odbyła się gra szkolna pt. „Polskie drogi do Niepodległości” organizowana przez klasę IIIB z Gimnazjum nr 4. W grze wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas VII, VIII oraz gimnazjum. Przygotowano 5 stanowisk, przy których uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą historyczną. Każda drużyna otrzymała swoją kartę odpowiedzi i w odpowiednim przedziale czasowym przystępowała do wykonywania zadań. Polegały one m.in. na poprawnej odpowiedzi na pytania dotyczące historii Polski, rozwiązaniu krzyżówki oraz znajomości pieśni patriotycznych czy też postaci, dzięki którym Polska zawdzięcza swoją niepodległość. Największe wyzwanie stanowiło ostatnie zadanie, a były to tzw. podchody – zespół otrzymał wskazówki, musiał udać się do biblioteki, podać odpowiednie hasło i dzięki temu otrzymywał kolejną wskazówkę, która pomogła dotrzeć do ostatniego pytania w grze.
Uroczyste podsumowanie gry nastąpiło w piątek 9 listopada podczas apelu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W kategorii klas siódmych wygrała klasa VIIC, wśród klas ósmych - VIIIA, natomiast z klas gimnazjalnych najlepsza była klasa IIIC. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Utworzono dnia 14.11.2018, 21:17

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 199069