Utworzono dnia 17.10.2023

Dnia 12 października 2023 r. w SP nr 13 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie; Marzenę Bolęba, Jolantę Jaworską ,Bożenę Jankowicz i  Ewę Dobrowolską .

Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym został odśpiewany Hymn Narodowy, Hymn Szkoły, a następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Dyrekcja Szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Tym samym dzieci zostały oficjalnie włączone do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach.

Z pewnością ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów w szkole. Uczcie się pilnie, zdobywajcie wiedzę i rozwijajcie swoje pasje. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie było wyjątkowe.

Utworzono dnia 23.10.2023, 09:38

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 198717