Sukces naszych uczniów w Turnieju wiedzy o Norwegii

Utworzono dnia 10.04.2024

Uczniowie klasy 8b Julia Przygoda i Jakub Zyzman reprezentowali naszą szkołę w Turnieju wiedzy o Norwegii, w którym zajęli II miejsce. Konkurs promował projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” realizowany w naszym mieście przy wsparciu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów reprezentujących 8 starachowickich szkół podstawowych. Każdą ze szkół reprezentowała dwójka uczniów, która musiała zmierzyć się z pytaniami przygotowanymi przez organizatorów. Tym razem była to pula 24 pytań dotycząca następujących dziedzin: geografia, mitologia nordycka, kulinaria, słynni twórcy kultury, sport, symbole narodowe, święta narodowe Norwegii czy ustrój państwowy.

Gratulacje dla Julki i Kuby.

Utworzono dnia 10.04.2024, 10:14

Wszystkich: 198654