Święto Konstytucji 3-go Maja i Dzień Flagi RP

Utworzono dnia 27.04.2018

27 kwietnia  przygotowując naszych uczniów do obchodów świąt narodowych odbył się apel z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Konstytucji 3 Maja. Wszyscy byli odświętnie ubrani, z przypiętymi biało-czerwonymi wstążeczkami. Prezentacja multimedialna przybliżała wiedzę o ustanowieniu święta w dniu 2 maja. Mówiła o symbolice koloru białego i czerwonego. Prezentowała chorągwie polskie w różnych okresach naszej historii.

Przypominała czasy uchwalenia Konstytucji w czasie obrad Sejmu Wielkiego, jej twórców, reformatorski charakter oraz sytuację Rzeczypospolitej w XVIII wieku. Program został przygotowany przez p. Agatę Zając, a o oprawę muzyczną zadbał p. Wojciech Wąsala.

Natomiast 8 maja w naszej szkole odbyły się miejskie obchody Dnia Zwycięstwa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta, szkół oraz  starachowiccy kombatanci. Program przypominał wydarzenia II wojny światowej . Prezentowane były fragmenty archiwalnych filmów  i zdjęć z różnych okresów wojny, przeplatane wierszami oraz piosenkami, które powstały w tych trudnych czasach. Uczniowie odświętnie ubrani wsłuchali się nie tylko w program artystyczny, ale także we wspomnienia kombatantów, którzy dzielili się bolesnymi przeżyciami z czasów wojny.

Uroczystość przygotowali: p. Agata Zając, Anna Sepioło, Małgorzata Adamczyk oraz p. Wojciech Wąsala.

Utworzono dnia 27.04.2018, 14:10

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 199162