Szkolny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 19.05.2017

7 kwietnia 2017 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 0 - III. Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej, były panie: Anna Ludwig  i Ewa Szeląg.

Popularyzacja literatury dziecięcej, kształtowanie kultury żywego słowa oraz przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, to tylko niektóre założenia konkursu.

Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: Amelia Goliat – nauczyciel bibliotekarz, Małgorzata Zawór- pedagog  i Małgorzata Sieroń- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Podczas oceny Jury kierowało się następującymi kryteriami :

• dobór tekstu do predyspozycji ucznia,
  •  interpretacja utworu,
  •  intonacja głosu,
  • dykcja i wyrazistość,
  • ogólny wyraz artystyczny.

W zmaganiach konkursowych wzięły udział 23 osoby. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów: J. Tuwima, J. Brzechwy, T. Śliwiaka,  L. J. Kerna, J. Papuzińskiej i wielu innych znanych i mniej znanych autorów.

Komisja wyłoniła sześcioro najlepiej recytujących artystów. Byli to:

L.P.

Julia Łaszewicz

kl. III d

mgr Ewa Szeląg

Uczniowie ci byli reprezentantami szkoły w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Artystom serdecznie gratulujemy a nauczycielom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku przygotowując uczestników konkursu, składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych przeżyć poetyckich za rok.

W konkursowych zmaganiach podczas etapu rejonowego, który odbył się 5 maja w Starachowickim Centrum Kultury, została zauważona trójka naszych uczniów. Spośród sześciu recytatorów nominacje i zaszczyt reprezentowania miasta na etapie wojewódzkim, otrzymali: Zofia Starzak, Franciszek Kwiecień i Michalina Cieśla, natomiast Julia Łaszewicz otrzymała wyróżnienie.

Każdy występ małych artystów to wiele doznań duchowych. Realizacja marzeń artystycznych w kolejnym etapie XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego przypadała w udziale Julii Przygodzie i Michalinie Cieśli. Finał konkursu odbędzie się 26 maja 2017 roku w Starachowickim Centrum Kultury, trzymamy kciuki za naszych uczestników.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 19.05.2017, 12:18