Udajemy się ndo miejsca pamięci narodowej

Utworzono dnia 04.05.2016

W dniu 29.10.2015r. członkowie koła ,,Włóczykije’’ udali się do Miejsca Pamięci Narodowej przy ul. Ostrowieckiej, gdzie znajduje się pomnik Harcerzy, upamiętniający męczeńską śmierć członków Szarych Szeregów z zastępu ŻUBRÓW: Henryka Kliczewskiego i Bogusława Cieleckiego, którzy zginęli 31 styczna 1944 r., na skraju lasu przy drodze do Ostrowca. Pamięć o poległych, członkowie koła uczcili minutą ciszy, zapalili także znicze, oddając w ten sposób hołd żołnierzom, którzy   walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

To wydarzenie z życia  koła nauczyło uczniów tego, jak ważna jest pamięć o tych, którzy  polegli za wolność naszego kraju.

Droga  powrotna  do szkoły prowadziła przez las. Członkowie koła ,,Włóczykije’’ z zapałem wędrowali leśnymi ścieżkami, podziwiali    piękno przyrody w jesiennej szacie. W naturalnym środowisku przyrodniczym lasu miała także miejsce praktyczna lekcja, podczas której uczniowie uczyli się rozpoznawać drzewa, krzewy i inne rośliny leśne.

Jesienna wycieczka po najbliższej okolicy była wspaniałą okazją poznania przeszłości związanej z historią naszego miasta, a także dała naszym uczniom możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą.

Udajemy się do miejsca pamięci narodowej

Utworzono dnia 04.05.2016, 09:22

Wszystkich: 198530