W krainie muzyki celtyckiej

Utworzono dnia 27.11.2018

W piątek 23 listopada w naszej szkole odbył się koncert muzyczny Łódzkiego Biura Koncertowego „WIRTUOZ” w wykonaniu zespołu Celtic Trio w składzie: Agnieszka Kowalska, Paweł Szymiczek i Jacek Woźnica.

Muzycy zaprezentowali dwa programy – „Legenda o Leprikonie” bajkę muzyczną skierowaną dla  klas 0-III, a uczniom klas IV-VIII zaproponowano podróż  „W krainie muzyki celtyckiej”, gdzie można było poznać rodowód tejże muzyki.

Podczas koncertu uczniowie zobaczyli i usłyszeli instrumenty muzyczne takie jak : dudy szkockie, dudy hiszpańskie,  bodhran,  bombarda, a także poznali tradycyjny męski strój szkocki. W dalszej części programu pani Agnieszka Kowalska dała krótki pokaz stepu irlandzkiego, a następnie chętni uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w tańcu irlandzkim w kręgu.

Na zakończenie koncertu przeprowadzony został Quiz z nagrodami.

Utworzono dnia 27.11.2018, 12:33

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 199076