Wiosenna parada TALENTÓW w SP 13

Utworzono dnia 22.03.2017

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach świętowali Pierwszy Dzień Wiosny w nowatorski sposób. Tym razem nie było tradycyjnej Marzanny, ale to wcale nie znaczy, że nie było dobrej zabawy. O to, by był to dzień barwny i wesoły zadbał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami – p. Zuzanną Kędziorą i p. Izabelą Gajewską.

W wiosenny nastrój mogła wszystkich wprowadzić wesoła sceneria, a także  zespołowa praca klasowa –tworzenie metodą collage pracy plastycznej pt. „Kwiatowa fantazja wiosenna”, która była artystycznym początkiem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Najlepsza spośród prac (dzieło klasy 4ai) została słodko wynagrodzona.

Kolejnym – najbardziej wyczekiwanym przez młodzież punktem programu był konkurs „Mam Talent”, oceniany przez jury w składzie:

-pani Jolanta Misiewicz – wicedyrektor SP13,

-pani Małgorzata Zawór – pedagog szkolny,

-pani Grażyna Kruk – nauczyciel plastyki, techniki i informatyki,

- Daria Kostrzewa – przewodnicząca SU.

Na początku-gościnnie zaprezentowały się uczennice klas trzecich, znakomicie przygotowane przez panią Iwonę Jędrzejczyk oraz panią Ewę Szeląg. Dziewczyny z klas 3a i 3d pokazały swym starszym kolegom prawdziwy  taneczny show. Ich występ był wprowadzeniem do konkursu „Mam talent”.

Później- już w konkursie, na  scenie zaprezentowało się 17 podmiotów, występujących w trzech kategoriach: talent sceniczny, talent muzyczny i talent sportowy. Można było podziwiać popisy taneczne, grę na instrumentach (pianinie, skrzypcach, gitarze), śpiew,  a także oryginalne występy – prezentację kopnięć karate i bardzo modny wśród młodzieży water bottle flip. A w czasie występów artystycznych, przy  specjalnie przygotowanym stanowisku plastycznym, pracowało 6 uczennic, biorących udział w konkursie w kategorii talent plastyczny.

Wiosennej paradzie talentów towarzyszył żywiołowy odzew publiczności, która włączała się w zabawę śpiewając i klaszcząc rytmicznie w znanych sobie utworach. Doceniali oni odwagę swoich kolegów i koleżanek nagradzając ich brawami.

Jury, mające bardzo trudne zadanie, nagrodziło  aż 9 podmiotów biorących udział w konkursie. Niewątpliwie jednak najbardziej jurorom spodobały się:

-taniec Vanessy Banaszczyk z autorskim układem,

-gra na skrzypcach Julii Kwiecińskiej,

- śpiew Karoliny Pocheć

-oraz prace plastyczne Patrycji Szwagrzyk.

Wszyscy uczestnicy konkursu „Mam talent” otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nagrodzone osoby wiosenne upominki. Ponadto trzy spośród nagrodzonych osób będą reprezentować szkołę w miejskim etapie konkursu.

Wiosenna parada TALENTÓW w SP 13

Utworzono dnia 22.03.2017, 09:23

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 198980