Wirtuoz w szkole - spotkanie z muzyką

Utworzono dnia 27.10.2023

Dnia 26 października 2023 r. w naszej szkole odbył się koncert łódzkiej grupy Wirtuoz. „Duo gitarowe” zabrało uczniów „Trzynastki” na niezwykłe spotkania z muzyką. Goście zostali zaproszeni przez pana Wojciecha Wąsalę. Celem koncertu było zapoznanie uczniów z instrumentami strunowymi szarpanymi i zaciekawienie ich tym tematem.

Występ rozpoczął się od zaprezentowania różnych instrumentów. Pojawiły się m.in. gitara klasyczna, ukulele, gitara basowa. Następnie jeden z muzyków, który wcielił się w rolę listonosza, dostarczał uczniom listy, na których napisane było, z jakiego kraju pochodzić będzie kolejny utwór. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w występie i zagrać na instrumentach, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Na zakończenie uczniowie zaśpiewali wspólnie z wirtuozami piosenkę. Był to fantastyczny koncert, który wiele nas nauczył i na długo pozostanie w pamięci.

Utworzono dnia 27.10.2023, 08:58

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 198729