Wolontariat w naszej szkole

Utworzono dnia 09.12.2016

5 grudnia przypadał Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z roku na rok coraz więcej ludzi na świecie poświęca swój czas i talent na rzecz innych. Nawet dzieci ze szkół podstawowych świadomie biorą udział w akcjach o charakterze wolontarystycznym.  Nasza szkoła bardzo często angażuje się w tego typu akcje. Pomagamy wielu osobom i instytucjom, czerpiąc z tego dużo radości. Nasi uczniowie poprzez działania „non profit” wzbogacają się, uczą się empatii, odpowiedzialności i wrażliwości. Podejmujemy szereg czynności i działań przede wszystkim na rzecz lokalnej społeczności (ale nie tylko). Udaje nam się także zapraszać do współpracy partnerów (np. Bank Spółdzielczy, Delikatesy Centrum, Tesco). Od wielu lat w naszej szkole zbieramy nakrętki, rozprowadzamy znaczki PCK, prowadzimy akcję „Gorączka złota”. W tym roku szkolnym oprócz wymienionych działań udało nam się zebrać zabawki dla papuaskich dzieci oraz pieniądze na ich wysłanie, włączyliśmy się w akcję SP1, zbierając datki na wózek dla Klaudii, wsparliśmy Martynkę i jej mamę poprzez „Marzycielską pocztę”, we współpracy z Rejonowym Zarządem PCK zbieraliśmy pieniądze (w galerii handlowej Galardia) na paczki dla potrzebujących, w ramach akcji „Godne dzieciństwo” z rezultatem 990,16zł, prowadziliśmy w Delikatesach Centrum zbiórkę żywności, by zorganizować, tak jak w ubiegłym roku 13 świątecznych paczek. Przed nami jeszcze zbiórka darów serca dla schroniska dla zwierząt i pewnie niejedna akcja, ponieważ zawsze staramy się pozytywnie odpowiadać na apele o pomoc. Wierzymy, że dobra energia wysyłana do innych wraca z nawiązką. Bezinteresowna pomoc niesie wraz z sobą nieopisana satysfakcję i radość, dlatego zachęcamy wszystkich do włączania się w POMAGANIE.

WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 09.12.2016, 12:38