Wspólne kolędowanie

Utworzono dnia 23.12.2016

22 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Starachowicach odbyło się wspólne kolędowanie.

Uroczysty świąteczny apel rozpoczęła wzruszająca i bardzo wymowna prezentacja wykonana przez księdza Karola Kosteckiego, która była interpretacją piosenki „Mario, czy już wiesz”. Następnie uczniowie  (z klas: 2a, 2c, 2d, 4b, 4c i 5a) pod kierunkiem pani Bożeny Bętkowskiej i pani Izy Gajewskiej zaprezentowali piękne wiersze o tematyce świątecznej, przeplatane kolędami i pastorałkami, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Utwory te pochodziły z repertuaru zespołu Arka Noego, dlatego ich wykonania były bardzo żywe, skoczne i wesołe. Nie zabrakło również momentów wyciszających - Julia Kwiecińska zagrała na skrzypcach kolędę „Cicha noc”, a Aleksander Gelbert wykonał na pianinie utwór „Do szopy hej pasterze”. Kolorytu uroczystości dodały wspaniałe stroje góralskie, pasterskie i anielskie „małych artystów” oraz piękna dekoracja sceny i holu.

Spotkanie świąteczne wszystkich uczniów i nauczycieli dopełniło odczytanie Pisma Świętego oraz życzenia Księdza i Pani Dyrektor dla uczniów i ich rodzin.

Montaż słowno-muzyczny wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 4 autorstwa ks. Karola Kosteckiego można obejrzeć :

Wspólne kolędowanie

Utworzono dnia 23.12.2016, 10:57