Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice

Utworzono dnia 23.11.2018

Przewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach ogłosił wybory do Młodzieżowej Rady Miasta na dzień 9 listopada 2018 roku. W związku z tym w naszej szkole (okręg wyborczy nr 8) odbyło się głosowanie. Jedynym kandydatem był Jakub Życiński z kl. VIIIA, który uzyskał 270 głosów „na tak”, przy 61 głosach sprzeciwiających się. W sumie zagłosowało 331 uczniów z klas IV-VIII. Gratulujemy wyniku! Jakub będzie naszym reprezentantem w Młodzieżowej Radzie Miasta podczas kolejnej kadencji. Dzięki temu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 będą bliżej wydarzeń organizowanych w mieście.

Już wcześniej młodzież z klas VII-VIII miała okazję spotkać się z osobą reprezentującą Młodzieżową Radę Miasta. Spotkanie miało na celu przybliżenie pracy i zadań jakie stoją przed młodymi ludźmi. Ponadto dwóch uczniów reprezentowało Samorząd Uczniowski SP 13 w konferencji podsumowującej projekt „Starachowice – miasto dla młodzieży”. Jest to pierwszy tego rodzaju projekt w województwie świętokrzyskim, dzięki któremu powstanie miejska strategia na rzecz młodzieży, stworzona w całości właśnie przez młodych ludzi. Będzie zatem sporo okazji, aby włączyć się w działania na rzecz rozwoju miasta i spojrzeć na nie z perspektywy młodszych mieszkańców.

Utworzono dnia 23.11.2018, 08:23

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 199073