Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

Utworzono dnia 15.05.2017

W dniach 25-26 kwietnia 2017r.  klasy III a ( wych. I. Jędrzejczyk) wraz z klasą III b ( wych. B. Jankowicz) wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Wieliczki.

Pierwszą atrakcją wycieczki było przejście Podziemną Trasą Turystyczną  Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzanie  blisko 3 km korytarzy solnych i komór oraz odpoczynek w kopalnianej restauracji dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń.

Następnym punktem programu był pobyt w  Centrum Nauki i Zabawy „Klockoland” w Krakowie. Tam w świecie klocków  „Lego”, w trzech sferach: interaktywnej, kreatywnej zabawy i warsztatowej dzieci zapoznały się z działaniem robotów i pojazdów, zbudowały własne konstrukcje  oraz zobaczyły gotowe wystawy.

Zmęczeni i głodni chętnie poszli na pyszną obiadokolację. Nie lada atrakcją było zakwaterowanie i nocleg  w jednym  krakowskich pensjonatów.

Następnego dnia, po obfitym i bardzo smacznym śniadaniu uczniowie  zwiedzali Kraków. Odbył się spacer  promenadą nad Wisłą, pod Wzgórze Wawelskie, podejście pod Smoka Wawelskiego  oraz wejście na dziedziniec Zamku Królewskiego. Dzieci zobaczyły także Barbakan.

O godz. 12.00 wszyscy wysłuchali hejnał z wieży kościoła Mariackiego. Po jego odegraniu trębacz pomachał dzieciom, co sprawiło im ogromną radość.

Bardzo ciekawy był dla małych turystów pobyt w Najmniejszej na Świecie Fabryce Cukierków „CiuCiu Cukier Artist”w Krakowie, gdzie w manufakturze imitującej siedemnastowieczny zakład dzieci mogły zobaczyć jak wytwarzano słodycze kilka wieków temu. Ponadto każdy uczestnik wycieczki samodzielnie wykonał dla siebie  lizaka i otrzymał paczuszkę z kolorowymi cukierkami o różnych smakach.

Dzieci zwiedziły bardzo ciekawe Muzeum Bursztynu w którym zgromadzono wyjątkowe eksponaty pokazujące urodę  tego bałtyckiego kamienia.

Był jeszcze posiłek w McDonald's.  Na zakończenie wycieczki, podczas spaceru po Starym Mieście i Rynku   uczniowie zakupili pamiątki.  Nadszedł czas odjazdu. Wszyscy,  szczęśliwi wrócili do domu.

Wycieczka była bogata w atrakcje i bardzo udana. Na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich jej uczestników.

Uczniowie klasy III b wraz z rodzicami oraz wychowawcą dziękują sponsorowi, który wpłacił do biura podróży znaczną sumę pieniędzy, co niemalże w całości pokryło koszty wyżej opisanej wycieczki dla tej klasy.

Utworzono dnia 15.05.2017, 11:37

Wszystkich: 198575