Żywa lekcja historii

Utworzono dnia 05.10.2018

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła podejmuje szereg działań , których celem jest uczczenie tego święta. Z tej okazji 2 października 2018 uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII mieli okazję uczestniczyć w „ Żywej lekcji historii”. Po raz drugi zawitał do nas pan Michał Rychlicki zaproszony przez nauczyciela historii p. Agatę Zając. W mundurze Legionisty wprowadzał uczniów w świat z okresu życia Józefa Piłsudskiego, poprzez wojnę polsko-bolszewicką do ukształtowania granic II Rzeczypospolitej. Żartobliwie i wesoło, poważnie i ze swadą opowiadał o zwykłym człowieku, którego życie nierozerwalnie połączone zostało z historią naszego kraju. Uczniowie brali aktywny udział w pokazie, a ich reakcje świadczyły o dużym zainteresowaniu przedstawiana tematyką.

Utworzono dnia 05.10.2018, 09:26

Wszystkich: 198609